Tatil.com acentesi Tur312 den alınan Yunanistan Gemi seyahatinin Bitmek bilmez sıkıntıları

Standard

Selam herkese,

Kimi zaman bilişim konusunda ışık tutmaya çalıştım, kimi zaman yazılım.. Bazen içtiğim içeceği anlattım bazen gittiğim bir mekandan bahsettim dilim döndüğünce. Bu sefer de hepimizin başına tatil.com markasına güvenerek alacağınız tatil sonucunda başınıza gelebilecek talihsiz serüvenler dizisinden bahsetmek istiyorum.

Yaşanılanlar %100 gerçek olarak ben ve 5 arkadaşımın başına 13-14-15-16 Ağustos 2015 Yunan Adaları Gemi turunda gelenlerden alıntıdır. Eksik vardır fazla yoktur emin olun..

Biz 6 arkadaş Gemi ile yunan turu alalım dedik. Ankara Kentpark AVM de bulunan tatil.com acentesi ile görüştük ve koskocaaaa tatil.com ne sıkıntı çıkabilir ki diyerek bi bok yemiş bulunduk..!

İlk görüşte aşkımız çok güzel başlamıştı, Orada sinem hanım aradığımızda telefonlarımıza gayet güzel bakıyor yardımcı olmaya çalışıyordu. Neyse uzun lafın kısası biz 6 arkadaş tur satın aldık. İlk alan iki arkadaşımızın aldığı sınıfta oda kalmadığı için biz bir üst segment odalardan aldık.. Tamam oldu bitti dendi ve ilk kez yurt dışına gemi ile seyahat edeceğimiz için seyahat gününü beklemeye geçtik..

Başlarda herşey güzeldi ama ne lazımdır ne gerekir diye araştırdıkça yaşanılan tecrübeleri okumaya başladık. Öncelikle gemiyi arayıp rezervasyon bilgilerimiz ile odalarımızı öğrenelim dedik. Birimizi 2. katta batı yakasına, diğerimizi 3. katta doğu yakasına atmışlar. Arayıp odaları yakın yapabilir misiniz dedim acenteye ama malesef yardımcı olamadılar bu konuda. Bu da kabul dedik sorun değil napalım..

Günler günleri kovalıyordu ki 11 Ağustos 2015 günü gemiye binerken bilet vs. olması gerektiğini öğrenmemiz ile olaylar patlak verdi. Çünkü elimizde ne bilet vardı, ne nereden bineceğimize dair en ufak bilgi.. 2 gün sonra gemi hareket edecekti oysaki.. Gemiyi arayıp sorduğumuzda ise pasaport bilgilerinin 10 Ağustos 2015e kadar gönderilmesi için son gün olduğu söylendi.. Peki bizim acentemiz konuya neden fransız kalmıştı? Aradığımız zaman sinem hanım yokmuş, Nejdet isimli bi bey ve anıl isimli bi arkadaş yardımcı olmaya çalıştı ama 3 koldan hangimiz arasak net bilgileri yok..

Bu arada sinirimden twitter da tatil.com a tweet attım!

tatilcom tweet

Genel müdürlükten iletişime geçip dinlediler derdimi.. Derken akşam 17:00 de sinem hanım arayıp pasaport bilgilerini istedi tekrar.. Dedim eve geçince yollayabiliriz, tamam acil bekliyoruz dedi ve 18:00

sularında pasaport bilgilerini yolladık. Biletlerimiz o gün bilet kesen kişi çıkmış sabahtan yollayacağız

dedi..

tatilcom sıkıntı 2

Bugün saat 13:24 hala bilet bekliyorum.. Genel müdürlüğü arıyoruz, acente ödeme yapmadığı için biletleriniz kesildi ama gönderilmedi diyorlar. Acente böyle bir durum yok diyor.. Saçma sapan işler..
Yahu beni bağlar mı? Ben paramı peşin vermedim mi? Ahçı bahçivan şöför ilişkisi kurulmuş resmen..
Sinirden bi tweet daha attım..

Hala ilgili departman iletişime geçemedi…

Benim size şahsi önerim arkadaşlar; Yurt dışına gidecekseniz gidip doğru düzgün işini takip eden bi tur firması ile görüşün, 100€ fazla verin kafanız rahat olsun arkadaşlar. 2 gündür mesai vakti oturdum işim gücüm yokmuş gibi bunlarla uğraşıyorum yok gemiyi ara, acenteyi ara, merkezi ara.. 30 yaşındayım o kadar tura katıldım ben böle rezalet görmedim.

Yada ola ki tur satın aldınız, ne gerekli ne değil öğrenip acentenizi bol bol sıkıştırın.. Arada Tatil.com var diye rahat davranmayın. Tatil.com yetkilileri çok güzel ilgileniyorlar ama asıl iş acentede bitiyor ne yazık ki..

En çok da merak ettiğim biz acenteye biletleri hatırlatmasak vs. yarın gemiye izmire gittiğimizde binemeseydik bunun sonucunda kim nasıl hesap verecekti?

Bakalım 6 kişinin 2 si gemiyi arayıp biletlerini aldılar, kalan 4 kişinin 2 sini de yarım saat önce gönderildi biletleri. Bizimkiler de geldi şükür ama valla billa burnumdan da geldi ya…

Hayır işin kötü yanı ben bu adamlardan kasım ayı için bi de ispanya turu satın aldım.. Yandı gülüm keten helva.. Sizi gelişmelerden haberdar ederim yine..

İyi günler herkese..

10 thoughts on “Tatil.com acentesi Tur312 den alınan Yunanistan Gemi seyahatinin Bitmek bilmez sıkıntıları

 1. Serkan

  Merhaba Onur bey,

  yaşanılanlar bize çok güzel ışık tuttu tatil.com’a adım atacaksam bile sizin sayenizde yön değiştirdi, teşekkürler paylaşımlar için, bu şekilde profesyonel olmayan acentalar çoğaldı,
  bu şekilde internetten yapılan paylaşımlar işimizi kolaylaştırıyor acenta seçimimizde

  Saygılarımla
  Serkan

  • Onur Canalp

   Serkan bey öncelikle faydası olduysa ne mutlu. Ben çektim başkaları çekmesin istediğim için yaşanan tüm süreci detayları ile birlikte aktardım.
   Belki benden başkasına da olmaz ama biz 6 arkadaş bu sıkıntıyı bizzat yaşadık.. Tabi yaşanılan bu talihsiz olayı tatil.com a yüklemek yanlış olabilir, zira bence burada daha çok acente sorumlu gibi. Ben de bi daha oradan da tur almam gibi geliyor.. Yıl da 1 gidilen tatil için risk almak saçma oluyor.
   Bakalım kasım ayında ki ispanya turunda neler yaşayacağım, ona göre tutumum değişebilir.. Detayları ile aktaracağım 😉

 2. Ezgi

  Bizde bahsettiğiniz acetadan bahsettiğiniz bayandan İtalya turu satın aldık ,alırken herşey süperdi gülüşmeler ,şakalar .. 3 ay önceden aldık paraları o gün ödendi turu da araştırmadan aldık:( gitmemize 1 ay kala bizi panik bastı, acenta hala aramadı ve vizeye başvurulmadı 6 defa firmayı arayıp 2 defa gittik ilgilenen bayan izindeymiş 😂 Ne evrak isteneceğini bile bilmiyorlardı gitmemize 3 gün kaldı konsolosluğa yani bugün gittik ,vizenin çıkıp çıkmayacağı bile kesin değil sinirden gülüyorum velhasıl sakın bu turla biryere gitmeyen inanılmaz ilgisizler sakın

  • Onur Canalp

   Ezgi hanım çok geçmiş olsun, ihmalkar olunduğu kesin.. Siz sık sık arayıp sıkıştırmazsanız iş yarım yamalak yapılıyor.
   Bu acenta ile ben iki kere gittim ve ilkinde zaten şans eseri gidebildik anlattığım gibi, 2. seferde de tanıdığımız için acenteyi 30 kere aradım vs. sıkı tuttuk süreci, her ne kadar tutsak da yine de sancılı oldu ama şükür sonunda gitmiştik. Tabi bir daha aynı hatayı yapmam..
   Tatil.com ‘un genel müdürlüğünü arayıp şikayette bulunabilirsiniz dilerseniz, yada bir üst merci olan TÜRSAB ile bi şekilde iletişime geçip şikayet edebilirsiniz durumu..
   Umarım sizin de vizeniz yetişir ve gidebilirsiniz, merakla son durumu bekliyorum. Paylaşırsanız sevinirim.. Kolay gelsin

  • Baris

   Böyle rezalet bir acenta olmaz ücreti nakit verdik ücreti geri alamadık neymiş kredi kartı yapmışlar benlik bir durum yok burda dedim ancak bir işlem yapılmadı sözleşmeyi kendi kafalarına göre imzalamışlar üstüne üstelik iptal sigortası yapmamışlar

   Antalya ya gittik ancak hiç bir şekilde anlatılan gibi değil bu seyahat acentası tur 312 yani büyük yanlışlar yaptı bana başka kimsenin başına gelmesin dolandırıyorlar insanları yazık insanlara paranızı kaptırmayın sahibi ahkam keserek alay ederek konuşuyor benim imzam yerine başkası imza atmış telefon numaram yanlış yazılmış çok kötü kimse yaşamasın bunu herkes bilsin bunu tur 312 den kesinlikle alış veriş yapmayın paranızı kaptırırsınız…

 3. Altan

  Firma sahibinin lakayıt konuşmalarını ben bizzat bilirim eğer üstünlük kuramazsada çirkefleşmeye başlar işin ilginci ise hemen hemen her avm de bir ofis açmaya çalışıp kendilerine kurumsal güvenilir firma süsü veriyorlar almayın mümkünse ofisleri olan katlardan bile geçmeyin derim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir