Hakkımda

Page

Bir insan kendisini nasıl anlatabilir bilemiyorum, programcıdan istenebilecek son şey bu olsa gerek.

Fanatik Galatasaray taraftarı, Geek, Çay sevdalısı, 1985 doğumlu Angara bebesi diye kısa bir tanımlama yapabilirim 🙂

1990 lı yıllarda ufak bir çocukken daha merakım ve ilgim sonucu yazılım kursuna giderek başladım bu işlere, orta okulda arkadaşlarım daha bilgisayar ile tanışmamışken “Ankara Kalem Bilgisayar Kursu” bünyesinde programcılık eğitimi almıştım. İlk bilgisayarım 1995 yılında yatay kasalı ve HP markaydı. O zamanlar QBasic ile başladığım ve Pascal ile devam ettiğim yazılım hayatına, 2000 yani lise yıllarında bulunduğum okulun web sitesini yaparak devam ettim ve web sektörüne girişim bu evrede oldu diyebiliriz..

Tam zamanlı olarak masaüstü yazılım(2006 yılında SMALLTALK ve DB2) ile başladığım kariyerime, web ve mobil tabanlı olarak devam etmekteyim…

Devamlı iş, arada kendisine zaman ayıran ama bu zamanlarda da iş ile ilgili uğraşlarda bulunan bir insan sayılabilirim. Nadiren fişi çeker kafamı dinlerim..

Bilkent Üniversitesi’nde yazılım geliştirici olarak çalışmaktayım ancak ticareti severim. Mesaim dışında Thunder Menu (Tablet Menü), Kirpi.co (Geek Style Ürünler) gibi farklı kulvarlar ile ilgilenmekteyim.

Kariyerim dışında Fotoğraf çekmeyi severim, uzun emek ve gayret sonrası aldığım Nikon D5100 ile arada fotoğraf çekerim.. Müzik kendim için yaptığım en güzel şey; Bağlama ve keman çalıyorum…
Edit: Eylül 2018de gitara başladım 🙂

Arada bu sayfada bir şeyler yazmaktan keyif alıyorum. Başta sektöre yeni giren kardeşlerimize ışık tutması açısından bazı konuları basit basit çocuğa anlatır gibi anlatarak başlasam da, saçma sapan sorulardan sıkılıp yeme içme ve gündelik yaşantıya dair konular ile blogger hayatıma devam etmekteyim..

Bazen parçalı bulutlu olurum, bazen çekilmem, bazen kızgın olurum bazen gergin ama işin özünde iyi biriyim ya ben 🙂

Not: İyi biriyim dedim diye de hemen face den ekleyip bişeyler sormayın lütfen 🙂
Soruların ardı arkası kesilmiyor çünkü. Lütfen birazcık okuyun, araştırın..

Sevgiyle kalın.. Saygılar…

Print Friendly, PDF & Email