Hakkımda

Page

Bir insan kendisini nasıl anlatabilir bilemiyorum, programcıdan istenebilecek son şey bu olsa gerek.

Fanatik Galatasaray taraftarı, Geek, Çay sevdalısı, 1985 doğumlu Angara bebesi diye kısa bir tanımlama yapabilirim 🙂

1990 lı yıllarda ufak bir çocukken daha merakım ve ilgim sonucu yazılım kursuna giderek başladım bu işlere, orta okulda arkadaşlarım daha bilgisayar ile tanışmamışken “Ankara Kalem Bilgisayar Kursu” bünyesinde programcılık eğitimi almıştım. İlk bilgisayarım 1995 yılında yatay kasalı ve HP markaydı. O zamanlar QBasic ile başladığım ve Pascal ile devam ettiğim yazılım hayatına, 2000 yani lise yıllarında bulunduğum okulun web sitesini yaparak devam ettim ve web sektörüne girişim bu evrede oldu diyebiliriz..

Tam zamanlı olarak masaüstü yazılım(2006 yılında SMALLTALK ve DB2) ile başladığım kariyerime, web ve mobil tabanlı olarak devam etmekteyim…

Devamlı iş, arada kendisine zaman ayıran ama bu zamanlarda da iş ile ilgili uğraşlarda bulunan bir insan sayılabilirim. Nadiren fişi çeker kafamı dinlerim..

Bilkent Üniversitesi’nde yazılım geliştirici olarak çalışmaktayım ancak ticareti severim. Mesaim dışında Thunder Menu (Tablet Menü), Kirpi.co (Geek Style Ürünler) gibi farklı kulvarlar ile ilgilenmekteyim.

Edit: 2018 yılında asıl meselenin en iyi ürünü geliştirmek değil, pazarlama olduğu gerçeği ile bir kere daha yüzleşerek  rakiplerinin daha yakınından geçemediği Thunder Menü projesini rafa kaldırdım.
Edit: 2020 yılında yazılım sektörüne özel ürünler sattığımız kirpi.co ‘yu satıp, yazılım sektörüne tamamen kanalize olma kararı aldım.

2022 Şubat ayında Dokran isimli projeyi hayata soktum ve şu an fırsat buldukça onunla ilgilenmekteyim.

Kariyerim dışında Fotoğraf çekmeyi ve müzik ile uğraşmayı severim. Fırsat buldukça bağlama, gitar ve keman ile meşk ederim…

Arada bu sayfada bir şeyler yazmaktan keyif alıyorum. Başta sektöre yeni giren kardeşlerimize Türkçe kaynak olmaması ve ışık tutması açısından bazı konuları basit basit çocuğa anlatır gibi anlatarak başlasam da, saçma sapan sorulardan sıkılıp yeme içme ve gündelik yaşantıya dair konular ile blogger hayatıma devam etmekteyim..

Bazen parçalı bulutlu olurum, bazen çekilmem, bazen kızgın olurum bazen gergin ama işin özünde iyi biriyim ya ben 🙂

Not: İyi biriyim dedim diye de hemen sosyal medyadan ekleyip bişeyler sormayın lütfen 🙂
Soruların ardı arkası kesilmiyor çünkü. Lütfen birazcık okuyun, araştırın.
Ben size ışığı gösteriyorum, ışığa gitmek sizin işiniz…

Sevgiyle kalın.. Saygılar…